Prohlášení rodičů

Sekce:
Základní škola Svobodná

Prohlášení rodičů

My, rodiče dětí z písecké waldorfské školy a školky, prohlašujeme:

• Vážíme si hodnot, na nichž stojí waldorfská pedagogika, především duchovního odkazu Rudolfa Steinera.
  • Vážíme si možnosti našich dětí být v duchu těchto hodnot vzdělávány a vychovávány.
  • Velmi oceňujeme práci našich pedagogů.
  • Naším cílem je naplněný pravdivý život člověka - růst silných, rovných a krásných bytostí.
  • Waldorfská škola je pro nás obrazem nového společenského uspořádání, které chceme pěstovat.
  • Cítíme se být nedílnou součástí společenství tvořícího waldorfskou školu.
  • Chceme spoluvytvářet bezpečné prostředí.
  • Chceme pracovat ve vzájemné úctě a souladu jednotlivých článků školy.
  • Uvědomujeme si, že pouze z vědomého a pevného sepětí mateřské a základní školy může vyrůst střední stupeň.
  • Svobodně se hlásíme ke svému dílu zodpovědnosti na vývoji školy a waldorfského hnutí.
  • Uvědomujeme si, že naplňování těchto cílů znamená soustavnou práci na sobě samých.
  • Usilujeme o vzájemnou důvěru ve vztazích mezi dětmi, učiteli a rodiči.
  • Chceme podpořit nastavení a dodržování přehledných pravidel vzájemného soužití.
  • Nabízíme kolegiu školy a školky užší spolupráci na společném cíli.

Motto: „Potřebujeme se navzájem, aby každý z nás byl celý.“