Základní škola Svobodná

Vítáme Vás na webových stránkách ZŠ Svobodné a MŠ Písek. Naše škola patří do stále se rozrůstající rodiny waldorfských škol a usiluje o živoucí naplňování principů waldorfské pedagogiky.  Učitelé naší školy jsou průvodci svých žáků, nahlíží na ně  jako  na víceúrovňové individuální lidské bytosti a oslovují v nich nejen oblast myšlení, nýbrž také citu a vůle.

Snažíme se  o to,  abychom blahodárně působili na zdravý tělesný a duševní rozvoj dětí a neustále  v nich udržovali a rozdmýchávali plamen vnitřního zájmu a chuti učit se a objevovat nové.

Máme za sebou třiadvacetiletou historii a díky podpoře zřizovatele Města Písek a W-sdružení rodičů také výborné vyhlídky do budoucna.

Jsme školou, která je otevřena spolupráci s rodiči a podporuje vytváření společenství na všech úrovních života školy. Pokud máte chuť blíže nás poznat, zúčastněte se  některé z našich četných veřejných akcí, navštivte  výuku nebo kontaktujte pedagogy z kolegia učitelů. Rádi Vás uvidíme. Těšíme se na setkání a spolupráci s Vámi.